Модний вісник
Изображение сайта

Історія плаття

Рубрика: мода/стиль   Мітки:   |  

Історія плаття

Плаття — одне з найулюбленіших жіночих вбрань, що підкреслюють красу представниць прекрасної статі.

Історія плаття почалася, мабуть, одночасно з історією людства і мінялося від однієї епохи до іншої. Яких лише платтів не бачила мода — від простих, таких, що нагадують сорочку, одіяння древніх вавілонян, до середньовічних бальних платтів, що є справжнім витвором мистецтва.

Туніка, батьківщиною якої була древня Греція, аж до 14 століття вважалася нейтральним одягом, придатним як для чоловіків, так і для жінок.

Плаття, залежно від моди і вдачі, що панують в суспільстві, мінялося з перебігом історії. Плаття були то вільними, приховуючи фігуру, то, навпаки, облягаючими, аби підкреслити красу тіла. Мінялася довжина і ширина рукавів, глибина і форма вирізів, тканини, фасони і крій, але лише одне залишалося незмінним — бажання жінки бути нарядною і привабливою.

З часом з’явилися плаття, відповідні тій або іншій ситуації, — вечірні, весільні, бальні, практичні вбрання для подорожей, повсякденні плаття і багато інших.

Проте до початку 20 століття плаття завжди було довгим. В кінці 19-го на зміну платтям з тугими корсетами прийшли вільніші так звані театральні вбрання, але спочатку вони не отримали великої популярності серед жінок, бо здавалися їм занадто вільними. Проте саме таке плаття послужили джерелом натхнення для модельєрів початку 20 століття — так з’явилися прості плаття, які можна було носити без корсета.

Довжина плаття стала зменшуватися поступово. Спочатку укорочення довжини спідниці до кісточки було справжньою сенсацією не лише в світі моди, але і у сфері моралі. Таким чином шлях короткому платтю був відкритий і врешті-решт в 1960-х світ ахнув, побачивши перші зухвалі міні-спідниці.

У 20 столітті також з’явилася безліч фасонів платтів — від зручного плаття-сорочки і прямого плаття з клапанами до платтів-фартухів, які стали першою жіночою робочою уніформою.

Але і ці плаття видозмінювалися, то стаючи коротшими, то знову довше. Вузькі, по стегнах, спідниці змінювали пишні; широкі рукави мінялися на облягаючі і навпаки.

Історія плаття не закінчилася на цьому, воно міняється до цих пір і ніколи не виходить з моди. Нижче ми привели опис різних типів сучасного плаття і історію їх виникнення.

1. Плаття плюс жакет. Комбінація плаття і жакета виглядає дуже елегантно, таке вбрання можна одягнути як на свято, так і на ділову зустріч (особливо добре вилядає комплект плаття з жакетом для офіційних вечорів). Як правило, жакет шиється з тієї ж тканини, що і плаття (зазвичай простого крою). Така варіація була в моді в 1930-х і 1950-х роках, але і сьогодні виглядає як незастаріваюча класика.

2. Приталене плаття. Приталене плаття підкреслює талію і стегна, часто не має рукавів. Вперше увійшло до моди в 1918 році, і вже в 20-х року його носили всі модниці як вечірнє плаття. У 1990-х роках цей вид плаття як денний одяг, стала носити принцеса Діана. До добре зробленого приталеного плаття личить велика кількість аксесуарів і жакетів, оскільки воно відмінно виглядає у якості святкового вбрання.

3. Плаття-комбінація. Таке плаття зазвичай напівприлегле, на тонких бретелях, завдовжки по коліна. Внизу плаття-комбінація може бути розкльошеною або з воланом.

На танцях 1930-х років був дуже популярний різновид цього плаття під назвою “Чарльстон”, простота крою якого доповнювалася безліччю прикрас.

4. Плаття-сорочка. Верх цього плаття нагадує чоловічу сорочку, що переходить в пряму або розкльошену спідницю. Перше плаття-сорочка було створено знаменитою Коко Шанель в 1916 році і до 1960-х воно не втрачало своєї популярності серед жінок. У сьогоднішній моді таке плаття є неодмінним атрибутом багатьох літніх колекцій, це універсальний варіант жіночого одягу.

5. Плаття від Лаури Ешлі. Звичайно таке плаття з бавовняних тканин з квітковими узорами досягає середини ікри і має багато декоративних елементів. Це легке ретро-плаття стало дуже модним з 1960-х років і нагадувало жінкам про красу життя на природі в сільській місцевості. А в 1970-х роках лондонський магазин Laura Ashley продавав близько 4000 однойменних платтів в тиждень.

5. Плаття-пальто з’явилося в 1940-х роках і вдає із себе щось середнє, між платтям і пальтом. Таке практичне плаття відрізняється довгими рукавами, коміром з лацканами і накладними кишенями, а також гудзиками, на які його можна застебнути подібно до справжнього пальта. Незрідка ця модель плаття має пояс, аби додатково підкреслити талію. Тканини, з яких шиється плаття-пальто, досить теплі, аби в нім не було холодно, але все таки не настільки, як матеріали для справжнього пальта.

6. Плаття-поло називається так по аналогії з чоловічою спортивною сорочкою. Плаття цього типу з немнучкої тканини відрізняється накладними кишенями з клапанами, застібкою до середини грудей і невеликим коміром на стійці. Плаття-поло можна віднести до одягу в стилі Casual, тобто повсякденного, оскільки воно насправді дуже зручне в носці.

Джерело thе-drеss.ru

(Visited 1 533 times, 1 visits today)