Модний вісник
Изображение сайта

Як вишивати бісером

Рубрика: мода/стиль   Мітки:   |  

Вишивання бісером вже не одне тисячоліття розбурхує фантазію і захоплює умільців всього світу. Дійсно, речі і аксесуари розшиті цими крихітними намистинками, виглядають принадно і розкішно. Крім того, це прекрасний спосіб з користю провести час. Хоча, звичайно, зусиль теж доведеться прикласти немало, але і результат не залишить нікого байдужим. Вишивати бісером не так складно, як здається на перший погляд. Потрібно всього лише виконувати деякі нескладні дії.

Підготовка до вишивання бісером

Спочатку до процесу вишивання потрібно як слід підготуватися. Насамперед необхідно підібрати схему для вишивки. Можна узяти ті схеми і малюнки, які використовуються для вишивання хрестиком. Головне, аби ваша схема була досить легкою для вас. Потім необхідно вибрати канву для вишивки. Спробуйте узяти на озброєння п’ятдесят п’ять клітинок в десяти сантиметрах. Вибрану канву необхідно промазати клеєм ПВА, розпрямити і висушити. Зробити це потрібно, аби вишивати було зручніше. Завдяки клею, канва пожорсткішає, і не розшаровуватиметься.

Отже, канва вибрана і оброблена. Тепер необхідно підібрати правильний розмір і колір бісеру. Для вишивки картин найкраще підходить бісер №10. Колір, відповідно, ви підбираєте самі, залежно від композиції вашої майбутньої картини. З вибором розміру бісеру потрібно бути обережним. Якщо вибрати дуже дрібний, то крізь нього буде видна канва, якщо ж, навпаки, дуже великий, то бісеринки прилягатимуть одна до одної дуже щільно, що не дозволить їм лежати рівно по відношенню одна до одної.

Нитку потрібно вибирати в тон канві. Краще, якщо нитки будуть армовані «сороковушки». Аби вам було зручніше вишивати, придбайте спеціальні голки для бісеру. Вони набагато тонші, тому на них зручніше нанизувати. Також вам буде необхідна підкладка з ДСП. Довжина підкладки має бути приблизно на сім сантиметрів більше ширини канви. Якщо ж, канва ширша, то її виступаючі частини можна акуратно загорнути під підкладку.

Техніка вишивання бісером

Коли підготовка всіх матеріалів закінчена, можна переходити безпосередньо до вишивки. Спочатку необхідно закріпити канву на підкладці. Для цього її потрібно прикріпити кнопками. У міру того, як ви просуватиметеся у вишивці, канву необхідно буде рухати, кожного разу, знов прикріплюючи її кнопками до ДСП. Бісер необхідно розкласти по кольорах на окремі папірчики. При роботі потрібно стежити за тим, аби ці самі папірці з бісером не зіштовхнути і не розсипати дрібні намистини. Відмотайте і відріжте довжину нитки, яка приблизно в п’ять разів більше ширини канви. Її вам вистачить на один ряд.

Вишивку зручно почати або зверху, або знизу малюнка. В процесі вишивки ви повинні просуватися по рядах. На початку і в кінці кожного рядку нитку необхідно закріплювати.

При вишиванні бісером можна використовувати все ті шви, які використовуються при роботі з нитками. важливо, аби кількість бісеру в рядку була рівною кількості клітинок на схемі. Порада: після того, як робота буде закінчена, нитку краще не відрізувати, а пропустити через весь бісер на початок малюнка. Так малюнок краще закріпиться і вирівняється.

Шви для вишивки бісером

Найпоширенішими швами є «Арочний» і «Вприкреп».

  1. Арочний виконується досить просто. На голку потрібно нанизати три-чотири бісеринки і пройти голкою крізь тканину навиворіт біля четвертої намистини. Вивести нитку назовні і нанизувати наступну четвірку бісеринок. Робіть так, поки не досягнете потрібної вам довжини. Такий шов забезпечує вільну, не дуже щільну вишивку.
  2. Вприкреп також нескладний. Спочатку бісер потрібно нанизати на нитку, яку потім дрібними стьобаннями між намистинами необхідно пришити до тканини. Покладіть нитку з бісером на тканину, а іншою ниткою пришивайте її через кожну намистинку до тканини. Цей шов допомагає вам достатньо швидко закінчити вишивку.

Вишивайте бісером із задоволенням! Творіть і насолоджуйтеся процесом, створюючи яскраві, барвисті панно, різноколірні картини, прикрашаючи одяг і аксесуари. Це хороше заняття для того, щоб внести до свого життя творчий настрій і заспокоїти нервову систему! А ще так чудово збиратися з подружками теплими вечорами, пити чай, розмовляти про жіночі премудрощі і вишивати дивні образи з бісеру!

вишивання бісером для початківців: відео

вишивання бісером для початківців: відео

(Visited 681 times, 1 visits today)